• Site 16
 • Site 29
 • Site 42
 • Site 1
 • Site 49
 • Site 25
 • Site 38
 • Site 19
 • Site 14
 • Site 12
 • Site 8
 • Site 20
 • Site 18
 • Site 11
 • Site 22
 • Site 15
 • Site 7
 • Site 48
 • Site 21
 • Site 28
 • Site 36
 • Site 47
 • Site 24
 • Site 17
 • Site 26
 • Site 32
 • Site 37
 • Site 30
 • Site 43
 • Site 5
 • Site 31
 • Site 13
 • Site 34
 • Site 23
 • Site 31
 • Site 10
 • Site 39
 • Site 33
 • Site 46
 • Site 35
 • Site 40

 Nieuws uit de Heilige Lodewijkkerk 


Juli: maand van het Kostbaar Bloed

Kostbaar bloed 1Wij denken bij juli en augustus in eerste instantie aan ‘zomermaanden’ en vakantieweken. En we hopen natuurlijk op voldoende zon, niet te weinig, niet te veel. De zomermaanden lijken het leven een beetje meer dragelijk te maken. Nare berichten uit de wereld gaan helaas door (oorlog kent geen vakantie, vluchtelingen zijn niet ‘op reis’…), maar misschien blijven we vooral de ‘zonnige kant’ van het leven zien.

Dan kan het ook wat vreemd overkomen dat de maand juli de maand van het Kostbaar Bloed van Jezus is. ‘Bloed’ verbinden wij met verwondingen, ziekte, geweld … Maar in de devotie van de Kerk, waar onze Paus zo’n belang aan hecht, herinnert het Kostbaar Bloed ons allereerst aan de liefde van de Heer. Vanuit de bron van Zijn Heilig Hart (junimaand) golft Zijn Kostbaar Bloed ons tegemoet als een stroom van genade, vergeving en nieuwe vitaliteit voor de Kerk en voor ons.

Paus Franciscus zegt: “Het hart van Jezus is bij uitstek het symbool van Gods barmhartigheid, maar het is geen ingebeeld symbool. Het is een reëel symbool dat de kern, de bron, uitdrukt waaruit het heil van heel de mensheid vloeit.” (Angelus 9 juni 2013)

Pastoor Smith 


DE zomer

AvondTherese 124 uurs aanbidding gaat in de zomer gewoon door

Geeft u tijdig aan de coördinator aan wanneer u afwezig bent. We hopen dat we het schema rondkrijgen, ook gedurende de uren van de nacht. En wellicht heeft u vanwege de zomer wat meer tijd en kunt u het eens ‘uitproberen’ om een uurtje te bidden in de kapel?

Wilt u deze zomer reserve zijn voor de vakantiegangers, laat het ons dan even weten via This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Aanbidding en Heilige Mis op zondagmiddag

In de maanden juli en augustus, op zondagen géén aanbidding om 17.00 uur en géén Avondmis om 18.00 uur. Dit begint weer op zondag 6 september. U bent natuurlijk van harte welkom bij de Heilige Mis van 10.00 uur met aansluitend een kopje koffie

In the months of July and August no English Mass at 18.00 PM. This will start again on Sunday 6 September. You are more then welcome at 10.00 o'clock for Holy Mass and afterwards a cup of coffee.


ZONDAG 5 JULI - DE LODEWIJK-BRUNCH

Brunch 2015 1Om te vieren dat we als Lodewijkkerk ook een gemeenschap zijn was er zondag 5 juli wederom de Lodewijk-Brunch.

Iedereen was uitgenodigd om iets voor de koffie of lunch mee te nemen zodat we na de Mis van tien uur gezamenlijk koffie konden drinken en daarna gezellig lunchen. Op deze manier hebben we samen het seizoen kunnen afsluiten en de vakantie inluiden.

Het weer werkte geweldig mee waardoor we optimaal gebruiken hebben kunnen maken van de tuin die de afgelopen maanden enorm is opgeknapt onder leiding van Bas van Berkel.

Voor foto's van deze morgen klik HIER

Voor foto's van 2014 klik HIER
Voor foto's van 2013 klik HIER


Sacramentsprocessie 2015 01

sacramentsprocessie

De sacramentsprocessie op 7 juni "Sacramentsdag" was weer zeer indrukwekkend.

Wederom een iets langere route door de stad en meer deelnemers. Tijdens de route is de stad gezegend vanaf de brug tegen over 'Annie's'.

Al met al een mooi dag om zo samen achter Christus aan te lopen door de stad Leiden "Zijn stad"

De preek kunt u HIER vinden
Meer foto's kunt u HIER vinden


1ste heilige communie

Niet alleen was de sacramentprocessie op zondag 7 Juni maar op het Hoogfeest van het Heilige Sacrament ontvingen Anton en Martha hun 1ste Heilige Communie. Niet alleen een feest voor de kinderen zelf en hun ouders maar ook voor de hele parochie. Aangezien de 2 trotse vaders allebei onderdeel zijn van onze geweldige Schola werd er natuurlijk ook nog eens extra mooi gezongen. We feliciteren Anton en Martha met deze mooie dag en wensen ze Gods zegen.

 1ste Communie 2015 1  1ste Communie 2015 2 1ste Communie 2015 3 

catechese

P Ben XVIDe Catechese van dit seizoen zit er weer op, er wordt druk gewerkt aan het programma van het volgende seizoen. Zodra die bekend is zullen we die natuurlijk hier vermelden.

Mocht u in de vakantie tijd toch wat inspiratie op willen doen dan zijn daar natuurlijk heel veel mooie boeken. Zoals bijvoorbeeld de Jezus boeken van paus Benedictus.

Catholicism logo: natuurlijk kunt u ook de serie Catholicism bekijken een geweldig mooie serie over het Katholiek geloof welke is vertaald door het Katholiek Alpha Centurm.
Wil u er meer van weten of de trailers bekijken klik dan HIER

Tot slot is er natuurlijk heel veel te vinden op het internet veel in het engels maar ook op het youtube kanaal van de Heilige Lodewijkkerk kunt u o.a. onderstaande inleiding vinden over de aanbidding, maar ook een inleiding van mgr v.d. Hende over Evangelii Gaudium. Daarnaast kunt u HIER nog de preken naluisteren.
{youtube}ZktsDYUk-Cc{/youtube}


KOFFIE, Thee, KIDS EN MEER

Koffie kids en meer flyerVanaf 10 april zal er maandelijks een ochtend zijn in de pastorie voor christelijke gezinnen met jongste kind onder de 4 jaar. De opzet van de ochtend is in de vorm van een high tea voor christelijke ouder(s) met jonge kinderen. Met als doel elkaar beter te leren kennen, inhoudelijk te spreken en met/voor elkaar te bidden. Er wordt afgesloten met een gebedsmoment in de Kapel. 

Data: 10 april, 1 mei, 5 juni, 3 juli (data voor het nieuwe seizoen volgen later)
Tijd: 9.30-11.30
Plaats: Pastorie Heilige Lodewijkkerk
Meer info klik HIER of mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Hopelijk tot ziens
Caroline van Halem-Tax en Pauline van Berkel-Thomeer


Open dag met beklimming van de toren

Toren 1

Er is enkele weken geleden een interview geweest met Dhr. Dingjan voor de wijkkrant. Het onderwerp was met name de geschiedenis van de kerk, en zoals u wel weet is Dhr. Dingjan een wandelende hardschijf waar het gaat over deze geschiedenis. 

De aanleiding was dat we op 2de pinksterdag de mensen uit de wijk hebben uitgenodigd om de kerk eens te komen bezichtigen en om kennis te maken met de parochie, de kerk en elkaar. De bewoners hebben deze dag ook de gelegenheid gekregen om hun eigen huis te bekijken vanaf de toren van onze kerk.

Vanwegge het grote succes hebben we besloten de toren ook open te stellen tijdens de parochie brunch op 5 juli.

Er zijn heel veel mooie foto's gemaakt een deel hiervan kunt u HIER vinden

Het artikel in de wijkkrant met interview met Dhr. Dingjan kunt u HIER vinden.

Olga van Hattum


parochie administratie

Afgelopen zondag 7 december heeft u formulieren ontvangen met het verzoek om uw gegevens in te vullen om zodoende de parochie administratie op orde te krijgen.

Het is belangrijk ook voor de toekomst dat we weten wie er regelmatig in de Heilige Lodewijkkerk komt zo kunnen we ook kijken wat we kunnen aanbieden aan catechese, vorming etc. We kunnen u hierover dan ook eenvoudig informeren.

Naast het formulier is er ook  een brief uitgereikt waarin een en ander nog verder wordt toegelicht.

De brief en het formulier kunt u HIER vinden.
Mocht u nog vragen hebben dan kunt u mailen naar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Heel veel dank voor uw medewerking,

de Lodewijkraad
LodewijkRaad


ARCHIEF en youtube

Zoals u misschien weet hebben we een archief van belangrijke/leuke/mooie berichten deze kunt u HIER vinden.

Daarnaast hebben we als Lodewijk Parochie een eigen YOUTUBE kanaal waar u diverse filmpjes kan terug vinden.

De preken van pastoor Smith kunt u natuurlijk HIER vinden.

Mocht u bijvoorbeeldde reportages van de EO terug willen kijken van Geloof en een Hoop Liefde waarin o.a. Carlo Beenakker, Pastoor Smith en Maartje Bakermans te zien waren dan kunt u die HIER vinden.


JAAR VAN het GODgewijde leven

HEILIGE JOHANNES PAULUS II:

Dierbare godgewijde mensen, De op 2 februari 1997 is voor de eerste maal gevierde Dag van het godgewijde leven is bedoeld als een middel om de gehele Kerk te brengen tot een steeds grotere hoogachting voor het getuigenis van mannen en vrouwen die besloten hebben Christus van meer nabij te volgen door het beoefenen van de evangelische raden. Tegelijk is deze dag bedoeld als een goede gelegenheid voor de godgewijde personen om hun verbintenis te vernieuwen en hun overgave aan de Heer te verlevendigen.......

Toegewijdeleven 1

JAAR VAN HET GODGEWIJDE LEVEN

De 1ste zondag van de advent is ook het jaar begonnen van het Godgewijde leven, u kunt hierbij natuurlijk denken aan de vele broeders en zuster in kloosterordes maar ook iedereen die ongehuwd is en zich aan God heeft toegewijd zoals onze diaken maar ook Godgewijde leken en priesters. Een heel mooi jaar om te bidden voor roepingen. Het jaar wordt afgesloten op 2 februari 2016 (feest van het Godgewijde leven - meer hierover klik HIER).

Natuurlijk gaan we hier dit jaar nog op terug komen en u kunt meer documentatie vinden op RK-documenten


Rosary Prayer Group

Rosary Group

The Rosary Prayer Group is an English speaking prayer group dedicated to the devotion of the Holy Rosary.  The aim of this prayer group is to honor Jesus and Mary by:

 1. learning to pray the H. Rosary more faithfully and with more fervor
 2. learning to pray the H. Rosary with more devotion to the mysteries
 3. following teachings on the H. Rosary from saints and popes.
 4. praying the H. Rosary for the intentions of others and our own.
 5. sharing our experiences of the power of the Holy Rosary.

Everybody of all (age groups) are most welcome, young/retired/working, and students from every country in the world including The Netherlands.  This is an international prayer group, and it is also an opportunity to meet others through faith.

1st Monday of the month 19:00-19.45 
Saint John Paul II - Chapel - St. Lodewijk Church 
Steenschuur 17 - Leiden 

After the Rosary in the church there will be the possibility to meet and talk over an evening meal together.
Everybody is obliged to bring/contribute something to eat, so there will always be enough for all.

For more information on the english speaking Rosary group please click on this LINK.

More information: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.